Trwała i zrównoważona izolacja

Dobra izolacja i mniejsze zużycie energii

Niezwykle wydajna izolacja termiczna dla domów, biurowców i innych budynków jest najbardziej bezpośrednim i najskuteczniejszym rozwiązaniem, pozwalającym zmniejszyć zużycie energii. Mniejsze zużycie energii oznacza też niższą emisję CO2, odpowiedzialną za ocieplenie klimatu na Ziemi. A to oznacza, że dobra izolacja przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

energieverlies-pl

Utrata energii w przypadku domu bez izolacji

Produkcja przyjazna dla środowiska

Odnawialne surowce
Nasze produkty powstają przy znacznym udziale przetworzonych surowców odnawialnych. Poddajemy na przykład recyklingowi plastikowe butelki PET a uzyskany w ten sposób surowiec wykorzystujemy w procesie produkcji izolacji PIR.

Żadnych odpadów
Ścinki i odpadki, powstające podczas produkcji płyt IKO enertherm, są następnie w ramach procesu przetwarzane na brykiety. Te z kolei są wykorzystywane jako dodatek przy produkcji betonu.

Rozmieszczenie produkcji
W strategii rozwoju firmy IKO Insulations zadbano o optymalne pod względem geograficznym rozmieszczenie zakładów produkcyjnych. W ten sposób udaje się nam uzyskać krótsze trasy dostaw, a to oznacza redukcję obciążenia, jakie niesie transport dla środowiska naturalnego.