Jakość

Izolacja PIR IKO enertherm – jakość tkwi w szczegółach

Produkowane w unikalny sposób płyty izolacyjne IKO enertherm wyróżniają się właściwościami, dzięki którym przewyższają inne płyty z twardej pianki. To sprawia, że produkty IKO enertherm tworzą najbardziej energooszczędny system, o najdłuższym okresie trwałości, który nie skutkuje utratą parametrów izolacyjnych.

iko enertherm usp

Cienkie płyty, zapewniają najwyższy zwrot z 1 m²

System izolacji IKO enertherm zapewnia najwyższy zwrot z 1 m2. Oznacza to, że przy mniejszej grubości płyt uzyskuje się wyższą wartość izolacyjną, niż w przypadku innych materiałów izolacyjnych (takich jak EPS, XPS czy wełna mineralna).
Użycie płyt IKO enertherm zapewnia najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni na dachu, w podłodze, czy też miejsca w ścianie 3-warstwowej

Niebywale lekkie

Płyty IKO enertherm pozwalają uzyskać niezwykle lekką izolację o ciężarze ± 32 kg/m3. Jest to też duża zaleta, jeśli chodzi o ich transport i obróbkę.

Zajmują mniej miejsca

Dzięki temu, że w porównaniu z innymi materiałami cieńsze płyty IKO enertherm zapewniają taką samą wartość izolacyjną, ich objętość w opakowaniu jest mniejsza. Zajmują mniej miejsca, co obniża koszty transportu.

Nie tracą kształtu, nie zmieniają wymiarów

Płyty posiadają drobną strukturę komórek przy niskiej gęstości pianki, co pozwoliło uzyskać lepsze właściwości mechaniczne, niż w przypadku płyt o grubej strukturze. Dzięki temu nie tracą kształtu i zachowują doskonałe parametry izolacyjne przez wiele lat.

Ognioodporne

Izolacja IKO enertherm spełnia wymogi klasy odporności ogniowej B klasa-s2, d0 w teście „end use” (zastosowanie końcowe). W przypadku pożaru płyty słabo dymią, nie topią się ani nie kapią. Doskonałe właściwości ognioodporne wynikają ze struktury chemicznej płyt izolacyjnych.

Niepodatne na działanie wilgoci

Płyty IKO enertherm wchłaniają bardzo niewielkie ilości wody a także są odporne na butwienie i powstawanie pleśni. To sprawia, że zachowują swoją wartość izolacyjną w każdych warunkach otoczenia.